Nečakajte na zázrak – objavte ho vo všednosti dňa!

zazrak4

Možno si poviete: „No takto to nejde, už ho čakám (zázrak) roky a stále sa nič nedeje“.  A pritom môže byť tak neuveriteľne blízko nás v akejkoľvek skrytej forme. Záleží na tom, čo v našej mysli predstavuje zázrak, teda niečo čarovné, čo sa nestane len tak náhodou a čo dokáže veci meniť…

Skúsme si spraviť teraz spoločne jedno cvičenie:

Popustite medze svojej fantázie a ŽELAJTE SI – niečo reálne, čo dokážeme v tomto MATRIXE mať, alebo sa len tak tešiť z existencie TOHO, nech je to čokoľvek (nejaká VÍZIA, cieľ, zážitok,  blízka osoba, čokoľvek…) a buďte štedrý vo svojich predstavách, veď ide predsa o vás samotných.

Takže, ak si už niečo želáte, pomenujte to svoje ŽELANIE – predstavu toho, čo vlastne CHCETE práve teraz. Chvíľu zotrvajte v svojej predstave a predstavte si, že už TO máte! Precíťte to všetkými zmyslami a ak vám pomôže, zavrite si pri svojej predstave oči, dýchajte… Pri každom ďalšom nádychu si stále vykresľujte svoju predstavu VÍZIE, po ktorej túžite a ničím ju v túto chvíľu nelimitujte. Doprajte si dostatočný časový priestor a stále ukotvujte svoju myseľ v predstave dosiahnutého cieľa.

Otvorte oči a s vedomím, že už máte dosiahnutý cieľ (v akomkoľvek časovom horizonte vo vašej predstave) – zrazu v mysli pozorujete, že sa stal ZÁZRAK a je NIEČO INAK.

Čo sa zmenilo?

A čo sa muselo odohrať na ceste k vášmu cieľu?

Na obe otázky si zapíšte odpoveď – podrobne a venujte jej dostatočný čas.

Začínate tak pracovať s prekážkami, ktoré sú tu a vždy aj boli, ale nedokázali ste si možno predstaviť, že TO niečo, čo práve TERAZ objavíte, môže prispieť k objaveniu ZÁZRAKU, ktorý sa môže odohrať iba vám a možno ste ho ani nevideli a nepripustili ste si variantu, že to dokážete…skrátka zrazu ste schopný odstrániť akékoľvek prekážky na ceste k cieľu, pretože sa stal ZÁZRAK – a vy to vidíte zrazu z iného uhla…

A EŠTE NIEČO:

Veľa ľudí dokáže prežiť svoj život v nekonečnom čakaní, že sa stane akýsi ZÁZRAK, že nejaká vonkajšia sila, človek, situácia, okolnosť atď. zmení to, v čom žijú a čo prežívajú. Nie je tomu tak. My sami sme tými, ktorí držíme v rukách kúzelnú paličku a jej mávnutím dokážeme veľakrát viesť orchester vlastného života. Horeuvedené cvičenie bolo poukázaním na sebalimitujúce bariéry, s ktorými často vnútorne pracujeme a snažíme sa ich odstrániť, no čo je najsmutnejšie – často ich nedokážeme pomenovať, a práve preto proces ich odstraňovania je zdĺhavejší. Vďaka zázraku, či zázračným otázkam ľahšie objavujeme TO, čo sa musí stať na ceste za našim SNOM (VÍZIOU, CIEĽOM) – a potom to aj ľahšie “dáme”.

Želám vám priatelia osobného rozvoja, aby ste v rukách pevne držali SVOJU kúzelnú paličku a vedeli s ňou správne mávnuť.

A jedno želanie pre mňa: aby občas to mávnutie bolo nielen vo váš prospech, ale v prospech nás všetkých, bude sa nám žiť lepšie a ľahšie .

Ďakujem