Chýba Vám odvaha a odhodlanie?

DSC01537

Mnohí z nás majú veľké sny a ciele, pre ktoré sa rozhodli žiť a zasväcujú im zároveň svoje myšlienky, konania a presvedčenia. Od malička snívame o tom, že až budeme veľký, tak sa stane … a my budeme mať …

Ako tak dospievame a dorastáme, menia sa naše túžby a mení sa nám pohľad na svet. Hľadáme sami seba, spoznávame sa ako fungujeme a ako je to s tým svetom okolo, či vôbec môžem mať niečo, čo majú aj tí ostatní a ako sa k tomu vôbec dostať. Rodia sa naše vízie a predstavy o tom, ako by sme chceli v celom tom systéme fungovať a čo by sme ešte mohli dosiahnuť.

Buďme chvíľu štedrí v našich predstavách a predstavme si svet neobmedzených možností. Niet prekážok, niet prehier, všetky dvere sú nám otvorené… Áno, poviete – iluziórna predstava, to nie je možné… Predstavme si teda niečo, čo je neobmedzené a reálne zároveň, ale pri tejto predstave buďme trošku štedrí vo svojej fantázii. Predstavme si niečo, čo možno dosiahnuť, avšak máme ten dosah pod vplyvom. Čo sa Vám vybavilo? Čo dokážete vo svojom živote ovplyvniť? Sú to Vaše myšlienky? Koncentrujme svoju myseľ na konkrétny a jasný cieľ a ak sa Vám na ceste k nemu vybavia prekážky, nech Vás neodradia. Ľuďom neraz chýba odvaha a odhodlanie nielen začať túto cestu, ale ak sú už na nej, tak prevalcovať prekážky, resp. „vyhrať“ sa s nimi a zdolávať ich.

Čo by sa muselo stať, aby ste nabrali silu a odvahu ísť za tým vytýčeným cieľom ďalej? Čo je to ešte silnejšie, než Vaše rozhodnutie a zámer?

Je to niečo, čo nás samých presahuje a sú to hodnoty, ktoré uznávame a žijeme. Je to naše vyššie poslanie, zmysel nášho bytia. Nech ho máme ktokoľvek akýkoľvek, každý sa niekde nachádzame…

Odvaha a odhodlanie stáť si za tým, čo chcem a byť si vedomý toho, z akého dôvodu chcem práve tento cieľ, je niečo, ako prebudenie vnútornej sily, ktorá je v nás a zaktivovali sme ju v náhle rozhodnutiekonanie začať – v duchu „idem, dokážem to!“, „verím tomu, že to zvládnem“ … Dôvera v seba a v svoje schopnosti nám niektorým chýba a ak ju aj máme, stane sa nám, že sa neraz vytratí a zamení za pochybnosti o sebe samom. Niečo sa stalo, čo nám nalomilo našu sebadôveru a nastanú opäť pochybnosti.

Bludný kruh sa zamotáva a je len na nás a sile našej myšlienky veci zmeniť v náš prospech…